Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Προκριματικά Euro 2024: Ολλανδία-Ελλάδα 3-0: Παράδοση άνευ όρων στο Αϊτχόφεν – Δείτε τα γκολ

by _
0 comment 128 views
Προκριματικά Euro 2024: Ολλανδί…

Η ανέτοιμη ομάδα του Πογιέτ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 στο 39′ και γνώρισε την ήττα από τους «οράνιε» – Η βαθμολογία στον όμιλο

Η ελληνική ομάδα έκανε το ταξίδι στην Ολλανδία υποτίθεται για να δώσει μάχη, αλλά στο «Φίλιπς Στάντιον» αυτό που είδαν όλοι ήταν μια άνευ όρων παράδοση στους «Οράνιε».

Εκμεταλλευόμενη την ανυπαρξία αντίστασης η ομάδα του Κούμαν έφτασε ένα πολύ εύκολο 3-0 έχοντας τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα σε κάτι περισσότερο από είκοσι λεπτά, σκοράροντας τρις από το 17ο έως το 39ο λεπτό!