Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Super League: Ο Σποράρ κράτησε τον Παναθηναϊκό στο +4 από την ΑΕΚ, στο -7 ο Ολυμπιακός – Δείτε τα γκολ

Οι «πράσινοι» με πέναλτι στο 95΄ νίκησαν τον ΠΑΣ και δεν επέτρεψαν στην ΑΕΚ να πλησιάσει στον πόντο - Ο Μασούρας κράτησε... όρθιους τους «ερυθρολευκους» κόντρα στον Άρη

by _
0 comment 186 views

Οι «πράσινοι» με πέναλτι στο 95΄ νίκησαν τον ΠΑΣ και δεν επέτρεψαν στην ΑΕΚ να πλησιάσει στον πόντο – Ο Μασούρας κράτησε… όρθιους τους «ερυθρολευκους» κόντρα στον Άρη

Σπόραρ λυτρωτής για τον Παναθηναϊκό. Οι πράσινοι ήταν… φάτσα με μια ακόμη απώλεια βαθμών στη Super League, αλλά με το κερδισμένο πέναλτι του Κουρμπέλη που μετουσίωσε σε γκολ ο Σλοβένος φορ έφυγαν νικητές με 1-0 από τα Γιάννενα κόντρα στον ΠΑΣ.

Ετσι το τριφύλλι διατήρησε την διαφορά των 4 βαθμών από την 2η ΑΕΚπου τον είχε φτάσει στον πόντο πριν την σέντρα των Ζωσιμάδων!

Δείτε εδώ το γκολ του Παναθηναϊκού

Εύκολο απόγευμα για την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, καθώς δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα να σκορπίσει τον Παναιτωλικό με 4-1 και να παραμείνει για τα καλά στο κυνήγι της πρώτης θέσης και του Παναθηναϊκού. Η Ένωση, κόντρα στους Αγρινιώτες που παρουσίασαν ξανά τις αμυντικές τους αδυναμίες, ήταν καταιγιστική και είχε… κατασκηνώσει μπροστά στην εστία του Ανέστη κάνοντας ένα πραγματικό πάρτι από γκολ. Το 2-1 του πρώτου ημιχρόνου προφανώς και αδικούσε τους «κιτρινόμαυρους» που είχαν χάσει ευκαιρίες για άλλα τόσα, κάτι που συνέβη σχεδόν με την έναρξη της επανάληψης όταν μέσα σε 4 λεπτά η ΑΕΚ βρήκε δύο γκολ με τους Πινέδα και Άμραμπατ. Στα αξιοσημείωτα της παράστασης του Δικεφάλου είναι πως είχε 4 διαφορετικούς σκόρερ αφού επίσης βρήκαν δίχτυα οι Αραούχο και Λιβάι Γκαρσία.