Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Champions League, Ρεάλ-Τσέλσι 2-3: «Λυτρωτής» Μπενζεμά, έστειλε τη «βασίλισσα» στα ημιτελικά παρά την ήττα – Δείτε τα γκολ

by _
0 comment 161 views

Μετά από μια συγκλονιστική μάχη που κρίθηκε στην παράταση, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Champions League – Οι «μερένγκες» είχαν επικρατήσει με 3-1 στο Λονδίνο, αλλά η απίθανη Τσέλσι προηγήθηκε με 0-3 με τα γκολ των Μάουντ (15′), Ρούντιγκερ (51′), Βέρνερ (75′) – Στο 80′ ο Ροντρίγκο μείωσε σε 1-3, στέλνοντας το ματς στην παράταση και στο το 96′ ο Καρίμ Μπενζεμά διαμόρφωσε το τελικό 2-3…

Αυτά, ΜΟΝΟ η Ρεάλ Μαδρίτης! Οποιαδήποτε άλλη ομάδα, χάνοντας με 3-0 στο γήπεδό της 15 λεπτά πριν από το τέλος, θα κατέρρεε εντελώς. Όχι, όμως, η Βασίλισσα των 13 Champions League,

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έστειλε το ματς στην παράταση με τον Ροντρίγκο (80’) και με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά  (ποιού άλλου;) στο έξτρα ημίωρο, έχασε μεν με 3-2 από την (πολύ καλή και ανώτερη) Τσέλσι, αλλά πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League, χάρη στη νίκη της με 3-1 στο Λονδίνο πριν από έξι ημέρες….