Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Champions League: Η Πόρτο (υ)πέταξε εκτός την Γιουβέντους (3-2 παρ.) – Δείτε τα γκολ

by _
0 comment 139 views

10/03/2021, 00:49

Η Γιουβέντους ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα (2-1), αλλά στην παράταση ο Σέρτζιο Ολιβέιρα με απ’ ευθείας φάουλ, έστειλε την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League στην Πόρτο, παρά την ήττα με 3-2…

Δεν πέρασε πολύς καιρός από το σύντομο πέρασμα από του από τον ΠΑΟΚ και ο Σέρτζιο Ολιβέιρα έζησε το μεγαλύτερο βράδυ της καριέρας του. Ο Πορτογάλος μέσος με δύο δικά του γκολ έστειλε την Πόρτο στα προημιτελικά του Champions League και μάλιστα το δεύτερο στην παράταση, με την ομάδα του να παλεύει με 10 παίκτες από το 56’, να γνωρίζει την ήττα 3-2 από τη Γιουβέντους, αλλά να παίρνει εκείνη το τρελό εισιτήριο, αφήνοντας εκτός τόσο νωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο (εξαφανισμένος στο ματς) και την παρέα του.