Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Super League 1, Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 1-0: Καθάρισε με Φορτούνη – Δείτε το γκολ

by _
0 comment 225 views

21/11/2020, 18:10 Upd:
21/11/2020, 21:30

Ο Ολυμπιακός με το πρώτο του φετινό γκολ σε πρώτο ημίχρονο αγώνα της Super League 1 επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι αιωνίων – Παρά τις σοβαρές απουσίες τους οι ερυθρόλευκοι ήταν σαρωτικοί στα πρώτα 45 λεπτά και προηγήθηκαν στο 21′ με εξαιρετικό γκολ του Φορτούνη – Ο Παναθηναϊκός ανέβασε στροφές μετά το 60′ εκμεταλλευόμενος και την κόπωση των γηπεδούχων, είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει  αλλά ο Σα νίκησε τον Χατζηγιοβάνη και ο Μακέντα αστόχησε στην κενή εσία