Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Champions League, Μπαρτσελόνα-Μπάγερν 2-8: Οι Βαυαροί διέσυραν τους Καταλανούς – Δείτε όλα τα γκολ

by _
0 comment 203 views

Upd:

Η Μπάγερν με μία τρομερή εμφάνιση έκανε… πάρτι απέναντι στην Μπαρτσελόνα, την διέλυσε με 8-2 σε ένα απίθανο παιχνίδι  και προκρίθηκε στους «4» τουChampions League

Έναν αδιανόητο διασυρμό που θα τον θυμάται για χρόνια υπέστη η Μπαρτσελόνα από την Μπαγερν στον αγώνα για την πρόκριση στους «4« του Champions League.

Οι Βαυαροί πέτυχαν μια ιστορική νίκη με 8-2(!!!) απέναντι σε μια ομάδα που μόνοι οι φανέλες της θύμιζαν Μπαρτσελόνα.

Ενδεικτική του τρόπου με τον οποίο η Μπάγερν ισοπέδωσε τη Μπαρτσελόνα είναι η αντίδραση που έβγαλαν οι παίχτες του Φλικ όταν ισοφαρίστηκαν με 1-1 στο 7ο λεπτό καθώς χρειάστηκαν μόλις 9 λεπτά για να πετύχουν άλλα τρία γκολ και να φτάσουν έτσι στο 4-1 του πρώτου ημιχρόνο.